Na czym polega logistyka kontraktowa?

Na czym polega logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to starannie zaplanowane czynności, które są realizowane w magazynie. W praktyce najczęściej są one realizowane w centrum magazynowanym klienta, który skorzystał z usługi o nazwie outsourcing usług logistycznych. W ramach kompleksowej obsługi operator logistyczny może również obsługiwać zamówienia ze sklepu e-commerce, zrealizować przeładunek kompetacyjny (cross-docking) czy przygotować towary do długiej podróży do dalszego centrum dystrybucyjnego.

Logistyka kontraktowa – definicja

Co oznacza logistyka kontraktowa? To między innymi takie działania dla klientów jak: sortowanie towarów, etykietowanie produktów, składowanie ich w magazynie wedle np. gabarytu lub innej metody, zabezpieczenie przesyłki i przygotowanie do dalszej drogi, wyładunek lub załadunek produktów, konfekcjonowanie towarów czy tworzenie zestawów prezentowych i specjalnych naklejek na produkty np. z logo firmy. Logistyka kontraktowa firmy to również kompletacja produktów, dekonsolidacja, inwentaryzacja czy przygotowanie towarów do dalszej dystrybucji np. kolejnego magazynu, skąd produkty wyruszą w dalszą drogę do klienta.

Logistyka kontraktowa – na czym polega?

Na czym polega logistyka kontraktowa? Przede wszystkim jest to proces od produkcji produktu aż po jego magazynowanie i dystrybucję do klienta docelowego lub punktów sprzedaży, który łączy tradycyjną obsługę logistyczną z nowoczesnymi procesami zarządzania łańcuchem dostaw.

To również działania związane z obsługą sklepu e-commerce oraz usługa fullfilmentu. Ciekawostką jest to, że nowoczesny magazyn może zajmować się również wszystkimi procesami niezbędnymi przy obsłudze towarów np. ich odbiorem, magazynowaniem, kompletowaniem, wysyłką do klientów czy przygotowaniem do akcji specjalnych firmy. Każdy klient korzystający z logistyki kontraktowej w naszej firmie ma dostęp do nowoczesnych narzędzi i może na bieżąco wiedzieć co dzieje się z jego przesyłką.

Logistyka kontraktowa – jakich usług dotyczy?

To również usługi związane z foliowaniem, co-packingiem i przygotowaniem zestawów promocyjnych. Na czym dokładniej polega logistyka kontraktowa? To współpraca pomiędzy producentem a operatorami logistycznymi, którzy zarządzają każdym etapem logistycznym i wspierają firmę w sposób kompleksowy w realizacji usługi. Co jeszcze wchodzi w skład czynności logistycznych? To zarządzanie operacjami na magazynie, długoterminowa kooperacja łącząca transport, magazynowanie towarów, ich konfekcjonowanie, dystrybucję.

Obsługa logistyczna towarów obejmuje krótkookresowe lub długookresowe magazynowanie produktów. W praktyce wygląda to w ten sposób, że towar jest magazynowany i należy do operatora logistycznego, jest przechowywany zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem w oryginalnych opakowaniach, a następnie wysyłany do kolejnego magazynu, w którym jest przepakowywany zgodnie z życzeniami klienta i wysyłany w dalszą drogę. W takiej sytuacji wysłany towar jest już własnością sprzedawcy lub dystrybutora.

Dlaczego warto współpracować z firmą logistyczną? Poznaj najważniejsze korzyści!

Oszczędność czasu

Outsourcing usług logistycznych pozwala zaoszczędzić firmom cenny czas np. na przygotowaniu produktów do wysyłki do klientów, skompletowaniem zestawów prezentowanych na różnego rodzaju targi, spotkania branżowe, prezenty czy święta. To mnóstwo czynności, które dotyczą magazynowania, dystrybucji czy transportu. Obsługa logistyczna firm na terenie Warszawy, okolic i całej Polski to specjalizacja firmy Trans Tok.

Kompleksowa obsługa logistyczna dla firm z całej Polski

Szukasz firmy do obsługi logistycznej sklepu e-commerce? Potrzebujesz odpowiednio dostosowanego magazynu do Twoich produktów? A może potrzebujesz wsparcia w zakresie etykietowania i foliowania produktów, a potem transportu towarów do klienta? W Trans Tok zajmujemy się tym na co dzień, dlatego dla klientów świadczymy kompleksowe usługi logistyczne na terenie Warszawy i całej Polski.

Znacznie mniej odpowiedzialności

Przemyślane działania zgodne z ustaleniami, czyli kompleksowy outsourcing usług logistycznych dla firm to gwarancja odzyskania cennego czasu i znacznie mniej odpowiedzialności. Jeśli chcesz w końcu odzyskać cenny czas, oddelegować obsługę logistyczną i cieszyć się z dobrze wykonanej usługi na każdym etapie zlecenia, to warto się na to zdecydować. W firmie Trans-Tok specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze logistycznej firm w całej Polsce. Podejmujemy ładunki, kompletujemy zamówienie zgodnie z wytycznymi klientów i dostarczamy terminowo ładunki również z usługą “just in time”.

Podsumowanie

Logistyka kontraktowa to mnóstwo operacji logistycznych, które mają na celu jak najlepsze zabezpieczenie, przepakowanie i przygotowanie towaru do wysyłki w dalszą drogę. Obejmują zarówno magazynowanie, co-packing, transport, jak i konfekcjonowanie produktów w magazynie czy takie usługi jak: etykietowanie, foliowanie, obsługę posprzedażową klientów np. sklepu e-commerce czy fakturowanie. Interesuje Cię kompleksowa obsługa logistyczna Twojej firmy lub e-sklepu? Zleć to nam i zyskaj nie tylko dobrze zorganizowaną przestrzeń magazynową, ale również mnóstwo cennego czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *