Outsourcing usług logistycznych dla sklepów internetowych – co to, dla kogo i kiedy warto skorzystać?

Outsourcing usług logistycznych – co to takiego? 

Outsourcing usług logistycznych polega na oddelegowaniu pewnej części odpowiedzialności za zarządzanie sklepem internetowym, przygotowywaniem zamówień do wysyłki od konfekcjonowania produktów po kompleksową obsługę logistyczną i transport do klienta docelowego. To oddelegowanie części lub całości obowiązków związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Kiedy i w jakich sytuacjach warto skorzystać z outsourcingu logistycznego dla swojego sklepu e-commerce?

Outsourcing logistyczny – dla kogo? 

Każdego dnia właściciele sklepów online zmagają się z wieloma decyzjami, skomplikowanymi procesami, a także wyzwaniami. Każdy z nich chce mieć jak najwięcej klientów i zautomatyzować pewne procesy logistyczne, aby obsługa e-sklepu była łatwiejsza, efektywniejsza i skuteczniejsza. Właśnie z tego powodu warto ją oddelegować takiej firmie jak nasza.

Outsourcing logistyczny dla sklepów internetowych powstał z myślą o właścicielach takich firm, aby mogli oddelegować tę część odpowiedzialności w swoich biznesach zewnętrznej firmie logistycznej. Takie rozwiązanie jest odpowiednie wtedy, gdy jako właściciel sklepu internetowego chcesz oddelegować odpowiedzialność za zarządzanie swoim sklepem. Takie usługi logistyczne pozwalają przedsiębiorcom odzyskać czas i sprawiają, że ich sklep internetowy może mieć pewne czynności zautomatyzowane, aby niektóre procesy właściciele mogli nadzorować zdalnie.

Obsługa logistyczna, czyli jakie zadania możesz oddelegować firmie zewnętrznej? 

Prowadzisz swój własny sklep internetowy i od dłuższego czasu rozważasz możliwość delegowania zadań związanych z obsługą logistyczną, aby zyskać więcej czasu na rozwój swojego biznesu? Od dawna myślisz o takim rozwiązaniu, ale wciąż nie wiesz, jakie zadania logistyczne możesz zlecić operatorom logistycznym? Właściciele sklepów często zastanawiają się nad takimi pytaniami.

Oto kilka przykładowych zadań, które możesz nam oddelegować:

 • przygotowanie produktów na specjalne akcje promocyjne firmy, ważne wydarzenia, targi lub spotkania z klientami
 • sortowanie towarów i przepakowywanie ich we właściwe opakowania lub np. opakowania firmowe lub rozpakowywanie ze zbiorczych opakowań
 • profesjonalne etykietowanie produktów np. w firmowe etykiety lub naklejki
 • konfekcjonowanie produktów zgodnie z wytycznymi lub standardami firmy
 • transport towarów do klientów docelowych, jak i ich odbiór z dowolnie wybranego miejsca
 • pakowanie produktów przeznaczonych do wysyłki zgodnie z ustalonymi wcześniej standardami
 • kompletowanie zamówień zgodnie ze standardami obsługi klienta w ramach usługi fullfilmentu dla e-commerce
 • magazynowanie produktów i weryfikowanie poziomu temperatur dla produktów, dla których jest to konieczne ze względu na ich właściwości
 • ekologiczna utylizacja odpadów firmowych zgodnie ze standardami
 • odbiór towaru z danego miejsca np. hurtowni lub miejsca innego składowania i katalogowanie go według wytycznych
 • pełna integracja systemów informatycznych, które pomagają naszym klientom w efektywniejszym zarządzaniu sklepami internetowymi.

Outsourcing usług logistycznych dla sklepów internetowych – dlaczego warto skorzystać?

Rozwój sklepu internetowego nierzadko wymaga od właścicieli wielu obowiązków. Muszą oni mieć na uwadze nie tylko bieżące zatowarowanie sklepów, wysyłki zamówień do klientów, zwroty, aktualizacje systemów i produktów, ale również dbać o sprzedaż, marketing i relacje z klientami. Muszą również mieć na uwadze to, aby aktualizować stany magazynowe produktów, pamiętać o regularnych dostawach produktów, marketingu, nadzorowaniu dat przydatności do spożycia dla danych towarów spożywczych (w przypadku sklepów spożywczych lub hurtowni), a także umiejętnie dbać o łańcuch dostaw i sprawować pieczę nad całą logistyką.

 1. Outsourcing logistyki wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z najważniejszych jest możliwość oddelegowania pewnej części odpowiedzialności za zadania, których jako właściciel sklepu nie lubisz samodzielnie robić. Dzięki temu możesz zyskać więcej czasu, który możesz przeznaczyć na inne działania rozwijające Twój biznes!
 2. Kompleksowa obsługa logistyczna w sklepie internetowym to gwarancja wykonania zadań terminowo i zgodnie z wypracowanymi standardami. Powierzając nam taką odpowiedzialność masz pewność, że zrealizujemy je dla Ciebie w konkretnym terminie i dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. W związku z tym możesz oddelegować nam taką obsługę bez żadnych obaw!
 3. Outsourcing logistyki to szansa na większy rozwój biznesu. Jeśli do tej pory np. brakowało Ci dodatkowej przestrzeni magazynowej, odpowiedniego systemu do zautomatyzowania zadań czy wielu innych udogodnień – od teraz możesz liczyć na takie dodatkowe wsparcie! Wszelkie zadania zrealizujemy zgodnie z Twoimi założeniami.
 4. Dzięki outsorcingowi usług logistycznych Twój sklep internetowy zyskuje przewagę konkurencyjną ze względu na sprawniejsze działania logistyczne, szybsze wysyłki do klientów docelowych, co przekłada się również na zadowolenie klientów. Warto rozważyć taką możliwość wtedy, gdy chcesz oddelegować ten obszar w dobre ręce i jednocześnie potrzebujesz w nim od dawna profesjonalnego wsparcia.

Outsourcing usług logistycznych w e-commerce

Jesteś właścicielem e-sklepu i zastanawiasz się czy oddelegowanie pewnych obowiązków związanych z obsługą logistyczną Twojego e-sklepu jest opłacalne? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na usługi logistyczne i w jaki sposób mogą one przyczynić się do rozwoju Twojego e-sklepu.

Outsourcing usług logistycznych dla e-commerce to rozwiązanie, z którego warto skorzystać zawsze wtedy, ilekroć czujesz, że potrzebujesz wsparcia w zakresie logistyki, wysyłki zamówień do klientów docelowych, wsparcia w czynnościach spedycyjno-logistycznych, analizowania i aktualizowania stanów magazynowych produktów, wsparcia w zakresie etykietowania produktów, konfekcjonowania czy przygotowywania towarów na specjalne wydarzenia firmowe lub promocje. Kompleksowa obsługa logistyczna Twojego e-sklepu oddelegowana naszej firmie sprawi, że obsługa zamówień w Twoim sklepie będzie szybsza, a dostawy będą realizowane zgodnie ze standardami.

Outsourcing logistyki dla sklepu e-commerce

Usługi logistyczne dla właścicieli sklepów internetowych to rozwiązanie, które pozwala uwolnić czas wielu zapracowanych przedsiębiorców. Sprawia, że nie muszą oni pamiętać o aktualizacjach magazynu, które można zautomatyzować czy o spisywaniu dat ważności produktów, bo takie aspekty można zrealizować za pomocą nowoczesnych systemów informatycznych.

Outsourcing usług logistycznych dla branży e-commerce

Usługi fullfilment dla e-commerce to rozwiązanie, z którego warto skorzystać dlatego, że pozwala zwiększyć poziom obsługi klienta, a dla właścicieli sklepów online oznacza ogromną oszczędność czasu. Wszelkie procesy i operacje logistyczne odbywają się zgodnie z założeniami właścicieli, dlatego warto oddelegować nam tę część swojego biznesu i skupić się pozostałych aspektach rozwoju firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *