Jak wybrać operatora logistycznego dla sklepu e-commerce?

E-commerce to branża, w której logistyka odgrywa szczególną rolę. Nieustannie wzrasta popularność handlu elektronicznego. Nic dziwnego, że zachodzą też zmiany w wielu obszarach logistyki i łańcucha dostaw. Dlaczego sklepy e-commerce potrzebują kompleksowej obsługi logistycznej? Jakie korzyści z tego wynikają? Jak wybrać operatora logistycznego do sklepu e-commerce? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Kompleksowa obsługa logistyczna dla sklepu e-commerce – na czym polega i co obejmuje?

Obsługa logistyczna dla branży e-commerce to mnóstwo działań podejmowanych najczęściej przez zewnętrzną firmę specjalizującą się w tym obszarze. Przedsiębiorstwa dostosowują swoje usługi do stale zmieniających się potrzeb klientów. Dokładają starań, by obsługa była na najwyższym poziomie.

Co obejmuje kompleksową obsługę logistyczną dla sklepów internetowych?

Wynajem powierzchni magazynowej

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż, aby rozwijać swój asortyment, Twój sklep potrzebuje dodatkowej przestrzeni magazynowej. Nie musisz samodzielnie budować magazynu, narażając się przy tym na olbrzymie koszty. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem powierzchni magazynowej e-commerce. Logistyka kontraktowa to nie tylko składowanie, ale także czynności związane z przygotowaniem towarów do transportu i dystrybucji.

Przyjmowanie dostaw produktów dla sklepu internetowego

Kompleksowa obsługa logistyczna zapewnia Ci dostęp do fachowej kadry magazynierów, sprzętu oraz oprogramowania informatycznego. Specjaliści zajmą się etykietowaniem produktów, przepakowywaniem, kompletowaniem dostaw dla poszczególnych odbiorców, zapewnieniem bezpieczeństwa towarom podczas transportu oraz załadunkiem.

Transport i spedycja

Fachowcy dokładają starań, by usprawnić usługi dostarczenia zamówień. Dają klientowi możliwość wyboru punktu odbioru, a także informują na temat aktualnego statusu przesyłki. Stosują systemy WMS, które wyposażono w moduły umożliwiające optymalne zarządzanie flotami dostawczymi i zharmonizowanie ich pracy z magazynem.

System zwrotów towarów

Łatwy i przystępny system zwrotów towarów to konieczność. Dzięki temu zyskasz dobre opinie klientów i zbudujesz strategię prowadzenia biznesu w e-commerce. Ustal doświadczenia operatora logistycznego z tego typu usługą.

Dlaczego sklepy e-commerce potrzebują obsługi logistycznej?

Logistyka to dziedzina, która stale się rozwija. Brak odpowiedniego doświadczenia i deficyt ludzi sprawiają, że zarówno małe, jak i duże sklepy bez zaplecza personalnego potrzebują wsparcia firmy zewnętrznej.

Problemy pojawiają się na różnych etapach sprzedaży. Mogą dotyczyć magazynowania, pakowania przesyłek, insertowania, nadawania etykiet, przyjmowania zwrotów, konfekcjonowania czy też rozliczenia pobrań. Nawet jeśli firma z branży e-commerce jest tylko pośrednikiem, monitorowanie stanu magazynowego i kontrolowanie wszystkich bieżących spraw to odpowiedzialne i niełatwe zadanie, z którym trzeba mierzyć się każdego dnia.

Nic dziwnego, że firmy korzystają z pomocy zewnętrznych operatorów. Mogą to być czynności magazynowe, transportowe albo dotyczące konfekcjonowania produktów czy obsługi zwrotów. Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z kompleksowej obsługi.

Jak wybrać kompleksową obsługę logistyczną do sklepu e-commerce?

Wszystkie elementy usług logistycznych są ze sobą ściśle powiązane. Kompleksowa obsługa powinna obejmować transport, magazynowanie, a także dystrybucję towarów. Jeśli interesują Cię takie usługi logistyczne dla Twojego przedsiębiorstwa, upewnij się, że firma stosuje nowoczesne technologie usprawniające realizację nawet najtrudniejszych zadań. Poznaj zakres jej działania i możliwości.

Kompleksowa obsługa logistyczna zapewni Ci szereg korzyści. Otrzymasz dostęp do wielu dodatkowych, pomocnych usług, które zagwarantują Ci najwyższą jakość obsługi logistycznej naszego przedsiębiorstwa. Szereg usług logistycznych na najwyższym poziomie wpływa na wszystkie aspekty funkcjonowania firmy.

Jak wybrać kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi logistycznej? Weź pod uwagę szereg interesujących Cię działań takich, jak przyjmowanie towarów, sposób transportu, kompletacja produktów, wydawanie i dystrybucja. Wybierz taki model rozliczeniowy, który będzie zgodny z potrzebami i spójny z Twoim biznesem. Jeśli od niedawna działasz w branży e-commerce, korzystniejszy będzie model, w którym płacisz tylko za zrealizowane operacje. Jeżeli masz większą sprzedaż, lepiej sprawdzi się stały abonament. Przyjrzyj się również doświadczeniu firmy, z którą zamierzasz współpracować.

Dobra kompleksowa obsługa logistyczna – cechy:

  • współpraca z wieloma firmami kurierskimi, dostosowanymi do potrzeb klienta,
  • automatyzacja procesów i połączenie z systemem sprzedażowym,
  • odpowiednie konfekcjonowanie,
  • dobra lokalizacja magazynu umożliwiająca szybkie dostarczenie produktów klientowi,
  • sprawne prowadzenie dokumentacji i ewidencji magazynowej,
  • dodatkowe usługi takie jak możliwość obsługi reklamacji, zwrotów i innych problemów z dostawą,
  • właściwe składowanie towaru uwzględniające jego rodzaj.

Kompleksowa obsługa logistyczna to nie tylko wygoda dla przedsiębiorcy, ale też większa zadowolenie klienta.

Trans-Tok – kompleksowa obsługa logistyczna w Warszawie

Kompleksowa obsługa logistyczna dostarczana przez firmę Trans-Tok zapewni Ci kompetentne zarządzanie procesami logistycznymi oraz ich sprawną realizację zgodnie z aktualnymi standardami, a także indywidualnymi potrzebami klientów. Warszawa jest bardzo dobrym miejscem na składowanie towarów. Firma Trans-tok rozporządza specjalistyczną flotą pojazdów i współdziała z fachowymi przewoźnikami, dzięki czemu gwarantuje bezpieczny i terminowy transport wszelkich produktów spożywczych, przemysłowych, niebezpiecznych (ADR), a także alkoholu.

Zoptymalizuj koszy transportu i logistyki w firmie i przyśpiesz dostawy do klientów, zwiększając poziom ich zadowolenia. Zminimalizuj ryzyko błędów w łańcuchu dostaw. Wybierz doskonałe wsparcie w biznesie e-commerce, jakie oferuje firma Trans-Tok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *