Z wygodnictwa stworzone

logistyka

Na targach CES 2018 w Las Vegas koncern Toyota podzielił się swoim nowym projektem. Zaprezentowany został pojazd (samochód koncepcyjny) nazwany e-Palette, zaprojektowany do obsługi przyszłych wielkogabarytowych środków transportu i różnych zastosowań biznesowych. Pełnić on może, obok wielu innych, także funkcje dystrybucyjne i dostawcze. Czyli logistyka zyska innowacyjne rozwiązania, które znacznie ułatwią nam życie.
E-Palette Alliance wykorzysta należącą do Toyoty platformę Mobility Services (MSPF) do opracowania pakietu połączonych rozwiązań mobilnych i elastycznego, specjalnie skonstruowanego pojazdu. Pomoże to również w stworzeniu szerokiego ekosystemu sprzętu i oprogramowania, zaprojektowanego w celu pomocy wielu firmom, które mogą korzystać z zaawansowanej technologii mobilnej. Firma ma już swoich partnerów na pokładzie, takich jak Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut i Uber, którzy będą współpracować w zakresie planowania pojazdów, koncepcji zastosowań i weryfikacji pojazdów.

sprawdź również: pomysły na biznes w branży motoryzacyjnej
Oprócz wsparcia usług świadczonych przez MSPF Toyoty, pojazd e-Palette Concept Vehicle ma otwarty interfejs oraz zestaw narzędzi oprogramowania umożliwiający firmom partnerskim zainstalowanie własnego zautomatyzowanego systemu sterowania i zarządzania pojazdem. Kiedy zainstalowany jest system automatycznej jazdy firmy partnerskiej, technologia firmy Toyota będzie działała jako siatka bezpieczeństwa, aby zapewnić właściwe działanie.
Dla niewtajemniczonych technicznie brzmi to może skomplikowanie, ale sam pojazd wygląda całkiem prosto, mniej więcej jest to mini-autobus. Proste ma być też korzystanie z niego, np. dostarczenie paczki do rąk własnych odbiorcy niezależnie, gdzie się akurat znajduje. Wszystko to, by ułatwić życie użytkownikom. Dokąd jeszcze zaprowadzi projektantów zwykłe ludzkie wygodnictwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *